Mõned tehtud tööd

All mõned viimase aasta projektidest, milledega tegelen või mingil perioodil tegeletud. Pea alati saab digiturunduse esimeskes ülesandeks lihtsa ja funktsionaalse kodulehe tegemine.

Siinkohal rõhutan, et tänapäeval olgu koduleht pigem väärt tööriist kui ilus postkaart. Mida lihtsam, seda parem ja sisu olgu asjakohane.

All on lehti, mis tehtud WP template-idele kui ka rohkem custom made variante.

1. QOQO – Eesti parimate modellide blogi.

Tegu, minu enda 2012 aastal loodud brändiga, mis tegutseb edukalt siiani. Tegevusalaks eesti glamuurimodellid. Kõik antud modelliagentuuriga seotud tegevused, castingutes, proovipildistamiste ja pildistamisteni. tänaseks on ettevõttega seotud hulk inimesi. Firma koduleht www.qoqo.ee

 

2. Kerespets autokeskus.

Ettevõttel puudus oma nägu ja stabiilne branding. Sai abiks oldud nii brändikuvandi loomisel, kodulehe optimeerimisel jne jne. Koostöös sai tehtud ka QOQO ja Kerespetsi ühine kalender 2016. Lisasime kalendri pildid ja videod ka QOQO lehele, mis võimendas Kerespetsi nähtavust oluliselt – ilusad naised müüvad alati.

 

3. Transpordi firma Koroter bränding ja koduleht.

Kuna firmal puudusid praktiliselt kõik tänapäeva turunduseks vajalikud tööriistad, siis kõiges selles sai ka abiks oldud. Ehitasin üles võimalikult lihtsa ent funktsionaalse kodulehe WordPressile, mis sai tõlgitud ja optimeeritud kokku 4 keelde. Disaini otsustas klient. Tulemusi ei oska hetkel veel öelda, kuna tegu üsna hiljutise projektiga.

Natuke teevad muret liiga pikad pealkirjad, mõningane märksõnadega ülespämmimine, liiga palju viiteid lehelt välja, olulise info mitte piisavalt selge esiletoomine jms paha asi, mis punkte maha tõmbab. Aga kliendil olid oma soovid ja arusaamad, millega lihtsalt tuli leppida.  Koduleheks www.k-trans.ee

Siinkohal panen südamele kõikidele, kes te oma firmale blogi või kodukat teha kavatsete:

  1. Ära spämmi märksõnadega – Google Penguine 2016 aasta versioon on väljas ja paistab, et see rapib sisuga trikitajaid erakordselt armutult. Väga palju kuuleb jutte, et selle aasta alguses on koduleht otsingus järsult kukkunud.  Kvaliteetne sisu is the KING. 6-8% teksti mahus märksõnade peale on ok. Esimesed märksõnad olgu need kõige tabavamad.
  2. Ära kopeeri oma lehele sisu teistelt veebilehtedelt – vahele jääd 100% ja miinuspunktid lendavad.
  3. Ära pane pikkasid ja lohisevaid pealkirju. Lühike, tabav ja relevantne peab olema. Pika jutu jaoks on tekstiosa.
  4. Ära genereeri ebakvaliteetseid backlinke – need ajad on möödas.
  5. Parem usalda interneti turundajat ja las ta teeb nii nagu asju tehakse, mitte nii nagu sulle endale meeldib. Ka autot teenidusse andes usaldad sa täielikult mehaanikuid, mitte ei hakka kõrval õpetama, kuidas ta su 2011 aasta Mersul hammasrihma vahetada võiks jne.

4. Üks huvitav projekt oli väikese ühemehe autoservice Tenera auto koduleht, mis sai samuti tehtud WordPressile.

Kuna klient lehe tegemisse omade argumentidega ei sekkunud, siis andsin täiega minna ja tegin lehe täpselt nii nagu värskeim “õpikutarkus” ette näeb. Ideeks ülim lihtsus, mitte väga ülehaibitud look ja maksimaalselt õigesti optimeerida. Leht hakkaski mõne kuu jooksul väga hästi tööle ja tellija paistab rahul olevat, sest läbi koduka pidi kliente tulema korralikult. Juba tellis ta ka veel ühe lisaringi, et mingite lisateemade, piirkondade jms peale süvitsi rõhku panna. Lehe aadress www.tenera.ee

Tänaseks aitab. Lisan siia peagi veel mõningaid asju.

Kõike paremat,

Joel