Mida õpetab turundajale sapaka mootor?

“Miks mu firma reklaam ja turundus ei tööta?”

No kuulge…sama hästi võin ma ka vastu küsida, et ole hea ütle sa mulle, miks sapaka mootor ei tööta? Legendaarne vene sapakas on juba tehase poolt ehitatud sedamoodi, et see mootor lihtsalt ei käi ja ongi kõik. Tee mis tahad. Kui korra käibki, siis kohe sureb jälle välja, sest õhurõhk õues on madal või jumal teab mis. Bisdets.

Miks mu firma reklaam ja turundus ei tööta

Sapaka mootor andis inimkonnale tõsi küll valusa, ent ääretult põhjapaneva õppetunni. Nimelt selleks, et üks mootor üldse tuksuks peavad kõik jupid omavahel hästi kokku töötama.

Kuidas sapakajutt tänases turunduspraktikas kajastub? Kohe räägin…

Sauna juhtum

Pöördub sõber minu poole.

“Siuke lugu, et mul tunnisaun kesklinnas kõik on vinks vonks aga kliente vähe. Eriti tahaks turiste sisse saada. Kas saaksid seda internetis turundamise asja sättida meil?”

Mina vastu, et pean maja üle vaatama, mis seis teil üldse seal on. Kahtlen, et asi ainult internetis kinni on.

Mõeldud, tehtud. Lähen siis ühel esmaspäeval kohale ja volaaa. Vastu vaatab selline saun, et paremat ei oska  unes ka küsida. kaks korrust, uus, hubane, soe, mõnus, tõsiselt maitsekas ja muidugi kõikide mõeldavate lisadega mullivannist, diivaniteni. Ausaltöelda mulle ei meenugi ühtegi teist nii lahedat sauna. Vähemalt toode ise on korras – super!

Samas sain kohe aru, et lihtsalt SEO tegemisest siin tõesti abi pole. Taaskord on vaja kogu ahel üksipulgi läbi käia.

Turundus internetis - sapika juhtum

Milles siis ikkagi asi oli?

Asi on selles, et kõiges kokku on asi. See, et sind netis kergemini üles leitakse ei tähenda veel, et ka reaalne tehing ära tehakse. Ja nüüd tulebki mängu selline sõna nagu konversioon.

Kuidas kulgeb kliendi teekond netiavarustest, sinu firma pangakontoni?

Teeme kõik sammud läbi selle sama sauna näitel…

1. SEO – otsimootoritele optimeeritud koduleht

Selleks, et keegi su koduka üldse üles leiaks tuleb see korralikult ära optimeerida – SEO

kahjuks sellega tavaliselt asi piirdubki 🙁  aga…

2. Konversioon – ja pane nüüd hästi tähele!!!

…ehk kuidas suudab sinu firma koduleht sinna saabunud kliendi panna tegema toiminguid, mida sa tahad, et ta teeks. Sauna puhul saatma siis broneerimise meili või helistama a’la “kas saun on reedel vaba?”

Me räägime praegu veenvast tekstist, värvidest, moodulite asukohtadest, call to action jne.

3. Tehingu sulgemine

Eeldusel, et kahe eelneva tingimusega on asjad korras ja klient, viibides hetkel su kodukal, võtabki kätte…helistab ja nüüd… keegi ei vasta või tehakse seda ebaviisakalt.

Vaata nüüd neid kolme punkti ja mõtle oma firma peale. Kas äkki sinulgi on vaja kogu ahel üle vaadata? Isegi kui sa lased oma koduka väga korralikult ära optimeerida, siis pole sellest ikkagi tolku kui tekstid on kodukal segased. Või eemaletõukavad. Või et lihtsalt sinu meeleheitel töötaja on telefonis vastik bitch. Ta ei oska infot anda.

Ei ole harvad juhused, kus töötajad saavad alles kliendi käest teada, et kodukal ripub mingi sooduskampaania aastast 2003.

Kui katki on 10 asja, siis ei ole mõtet ravida ainult ühte asja lootes, et kõik saab korda.

Majas peavad kõik asjad korras olema!!!

Meie oleme oma saunaprojektiga juba 3 nädalat toimetanud ja esimesed tulemused on reaalselt ka käes. Plaan on teha selle ettevõtte müügiahel korda 3 kuu jooksul.

Sinna hulka ei käi ainult google-kodukas-maja omavaheline koostoime. Ka mitmed muud tegevused nagu visiitkaardid, lauarääkijad, posterid, menüüd, muud koostööpartnerid jne. Teen niiöelda toa korda ja annan 3 kuu möödudes kliendile üle normaalsed, läbitestitud ja töötavad tööriistad. Sealt edasi saab ta juba ise mõnusalt jätkata.

Loodetavasti vaatad ka sina edaspidi oma ettevõtte turundust veits laiema pilguga. Iga viimne kui mutter peab oma rolli kui mitte eeskujulikult, siis vähemalt normaalselt täitma. Ka üks ja ainus logisev mutikas võib kogu ülejäänud mootori töö ära tühistada. Rääkimata siis mitmest.

Vaatamata kõigele oli sapakal siiski väga õpetlik sõnum maailmale edastada. “Kui kõik logiseb, siis kindlasti ei sõida”

Kuidas aga oli võimalik nii õnnetut sõidukit lausa põlvkondade üleselt lakke haipida on minu jaoks siiani üks turundusmaailma suurimaid lahendamata saladusi.

Elagu konversioon!

Tsau

 

Mida õpetas maailmale sapaka mootor?

 

You may also like...