kuidas garanteerida koht Google esilehel?

Vaata seda punast rallikat. Sa just tellisid selle endale. Auto panid kokku maailma parimad mehaanikud. Kas sa tõesti arvad nüüd, et oled WRC hooaja võitja? Kõlisegu klaasid!!! Või siis ka mitte? Sest ka kõige parema tahtmise juures. Piloot on see, kes auto finišisse viib.

Garanteerige mulle koht Google esilehel

Olen saanud mitu tellimuse päringut, kus muuhulgas on rasvaselt kirjas, lause stiilis:

Soovime garantiid, et meie firma peagi loodav koduleht pääseks Google esilehele.

Kuskilt selline legend on igas tahes levima hakanud. Ausaltöelda süüdistasin ma algul iseennast. Et kuna vahepeal sai siin kõvasti lahatud seda kodulehe SEO teemat, siis võibolla olengi ka ise lugejale jätnud mulje, et nii ladnalt käibki.

Kolasin siis nats netis ringi ja ohhoo, avastasin, et mitmed netiturundusfirmad just seda lubavadki. Meie teeme sulle koduka, mis garanteerib sulle nähtavuse otsimootorite tipus. Hind vaid 500 €, 150% kasumi tõus sinu firmas jne jne. Ütleme nii, et osta või ise.

Olen paha ja purustan selle sillerdava seebimulli. Mingit garantiid ei ole ja ongi kõik. Siinkohal võiks postitusele joone alla tõmmata aga OK. Toon selgituseks välja ühe reaalse meilivestluse, milles ise töövõtjana osalesin. Värvin kogu vestluse siniseks.

———————————————

KLIENT KIRJUTAB

Tere taas,
 
Nõme muudkui asju juurde küsida aga 🙂
Sooviks teada kas Teie tehtu siis sisaldab alljärgnevat.
  • SEO sõbralikud URLid.

  • SEO standardile vastavad lehe pealkirjad (titled).

  • Moodul- Meta andmed (keywords ja description).

  • Pealkirja tagide korrektne kasutamine.

  • XML formaadis sisukaart otsingumootori jaoks.

  • Roboti failid

Kas annate garantii, et oleme sõnaga “transport” esilehel?

Tervitused,

T

 

MINA VASTU

Tere,

Ei ole olemas rumalaid küsimusi. Parem ongi, et võimalikult reaalse pildi juba ennem kätte saate. See väldib hilisemaid arusaamatusi.

SEO ehk search engine optimization

Kõik need SEO punktid, mis praegu üles loetlesite on tänases turu olukorras nii öelda “must do” list. Loomulikult saate kõik nimetatu, sest praeguse tiheda konkurentsi puhul peavad kõik need asjad ka teil küljes olema ja töötama. Teist võimalust ma siin ei näe. Küll aga on lood keerulisemad Google esilehe teemal.

 

GOOGLE ESILEHE GARANTIIST

Google esilehe pärast käib tihe ja vabale turumajandusele vastav konkurents. Kui väidaksin, et tagan teile kindla koha esilehel, siis valetaksin. Te pole nimelt ainus, kes sinna pürgib. Kindlasti hakkab teie leht üles poole liikuma (mis juba üksi on mitmete kuude pikkune protsess) aga kiiresti ja kindlat esilehte saab tagada küll ainult ostes tasulist reklaami.

Pane tähele, et teie leht hakkab selle koha pärast konkureerima kõikide eesti transpordifirmade kodukatega. Paljud neist on eksisteerinud juba aastaid, mis annab neile suured eelised. Vabu kohti esilehele on aga kokku ainult 10.

Niisiis vastus sinu küsimusele on: Eesmärk oleks 3-6 kuuga vähemalt esimese kolme lehekülje hulka pääseda, parem kui saaks nr.1 esilehele aga garantiid anda ei saa. See oleks katteta lubadus.

Küll aga on uus leht üles ehitatud nii, et targalt lehega edasi tegutsedes on näiteks 6 kuu perspektiivis asi esilehele üles töötada väga reaalne eesmärk. Vabalt võime ka juba mõne nädalaga tipus olla. Oleneb märksõnadest jms. Seda kõike siis näiteks lehe blogi pidamise abil. Saan teile kiire koolituse teha, kuidas see käib.

KUIDAS ASJAD TOIMIVAD?

Selguse huvides siis kordan üle, et internetis toimivad asjad sedasi, et Google indekseerib järk järgult kõiki maailma kodulehti. Jälgitakse mitmeid parameetreid. Mida rohkem nii öelda OK linnukesi taha saate seda rohkem teid ette poole tõstetakse.

Tegu on pikaajalise protsessiga ja ei käi nii, et täna lanseerin oma uue koduka ja juba homme olen Google esilehel. Vastasel juhul oleksime juba ammu kõik pururikkad.

Kusjuures 5 aastat tagasi oli tõesti nii, et tegid korraliku SEO-ga koduka ära ja põmm – kahe nädalaga ronis esilehele välja. Aastal 2015 asi enam nii lilleline pole.

Kui on veel küsimusi, siis küsi julgesti,

Tervitused,

Joel

———————————————

Vot sellised kirjavahetused kipuvad viimasel ajal kuidagi korduma. Aga võtame asja nüüd väga lühidalt kokku.

See, et sulle tehakse kõikide viledega ja igati kaasaegne koduleht ei taga 100% võitu. Ütleme nii, et sul on nüüd olemas see täiega konkurentsivõimeline rallikas. Kuidas selle pilliga rallit sõidetakse on aga hoopis teine laul, hoopis teisest noodivihikust.

Nael kummi,

Joel

You may also like...