KODULEHE TEGEMINE – Ära kaota rohkem kliente ja raha! Tee need asjad korda!!!

Millistele tingimustele peab vastama sinu firma koduleht?

Siinkohal toon ära mõned tähtsamad printsiibid, mida kodulehtede tegemisel ise järgin ja sinulegi soovitan. Kui sinu firma kodukal on mõni allnimetatud puudustest, siis klientide ja raha kaotus käib pidevalt, ka praegusel ajahetkel. Et seda nähtamatut verelaskmist vältida peab firma koduleht vastama järgmistele tingimustele:

1. Koduleht räägib sinu firma toodetest, teenustest otse ja lühidalt.

Hea ettevõtte koduleht räägib konkreetselt asjast, toodetest ja teenustest, mida su firma pakub. Unusta ära tekstid stiilis “oleme eesti kapitalil põhinev firma, mis loodi aastal bla bla bla”. Sinu kliendil pole aega ega huvi selle elulooga tutvuda.

Kohe avalehel peavad vastu vaatama teenused, mida sa pakud ja muidugi kampaaniad juhul kui mõni parasjagu käimas on. Eesmärk on müük, müük ja veelkord müük! Vastasel juhul kaotad kliendi mõne sekundi jooksul peale tema saabumist.

Koduleht räägib sinu firma toodetest, teenustest otse ja lühidalt

Juba avaleht peab kohe välja tooma sinu firma tooted, teenused – otse ja lühidalt.

2. Koduleht peab olema lihtsasti hallatav.

See tähendab, et sina kui IT mitte tundev firmaomanik, pead saama igal ajal uusi artikleid lisada, olemasolevat sisu muuta, pilte ja videosid postitada jne jne. Kodulehe tegemine kui selline on mõistlik ja äratasuv raha paigutus aga selle hilisem haldamine ei tohi muutuda järgmiseks püsivaks kuluartikliks.

Kodulehe admin pool peab olema niivõrd lihtne, et ka sinu vanaema saaks seal toimetamisega hakkama. Vale, vigane või aegunud info tuleb kohe ära ravida või klient pettub ja lahkub.

Koduleht peab olema lihtsasti hallatav - ka sinu vanaema peab sellega hakkama saama

Koduleht peab olema lihtsasti hallatav – ka sinu vanaema peab sellega hakkama saama

 

3. Veebilehe disain

Ütlen ausalt, isiklikult ei pea mina täna enam niivõrd oluliseks seda kui kauniks su leht disainitud on. Jah koduleht peab olema ilus aga tähtsaim osa on disaini praktilisus. Firma kodukas peab töötama igas mobiilis, tahvlis ja arvutis. Suur enamus su kliente otsivad infot nutitelefoni abil. Kui talle vaatab seal vastu peenike kribukiri, siis võid selle kliendiga hüvasti jätta. Full responsive ehk täielikult kohanduv kõikidele seadmetele – see on prioriteet nr 1.

Kodulehe tegemine - millistele tingimustele peab vastama sinu firma koduleht

Kas sinu firma koduleht on kergesti loetav ka mobiilis? Aga tahvelarvutis?

 

4. SEO ehk kodulehe optimeerimine otsimootoritele

Koduleht võib olla ilus ja kena aga kui klient lööb google otsingusse sõna “autoremont Tallinnas” ja su töökoja kodukas esimesel kolmel Google lehel välja ei jookse siis oled kliendist ilma. SEO on VÄGA OLULINE, et kodukas oleks nähtav, söödav ja arusaadav otsimootoritele. Tänane klient otsib infot internetist – seal pead ka sina esimeste hulgas vilkuma või muidu…

Lase oma koduleht ära optimeerida, sest kehva SEO-ga leht võrdub pidev ja igapäevane klientidest ilmajäämine. Ära kaota rohkem kliente vaid tee see asi korda!

5. Sotsiaalmeedia tugi

Kodulehe sidumine sinu firma FB kanaliga on loomulik vajadus ja siinkohal pikemalt ei peatuks. Loogiline oleks ju, et vähemalt like ja sheer nupud on artiklite juures olemas või mis?

Sotsiaalmeedia tugi firma kodulehel like ja sheer nupud

Sotsiaalmeedia tugi ehk like ja sheer nupud olgu alati artiklite all olemas.

6. Koduka eesmärk on müük, mitte lihtsalt “ilus” olemine

“Tee mulle lihtsalt üks normaalne kodukas…see kõige lihtsam, odavam mis teha saad. “

Seda kuulen ma pidevalt. Mis need kaks menüüd ja nuppu siis ära pole panna eks? Jah, ega nende nuppude värvimisega polegi probleeme. Küsimus on ajus, mis taustal toimetama hakkab. Plus veel koolitus sulle kui tellijale. Jube raske on kliendile selgeks teha, et kohe mitte ei tasu tellitavat kodukat kohe eos kohitsema hakata. Jah, tõesti. Hetkel võidad paarsada eurot aga pärast lendad lahinguväljale kopteriga, millel on küll kuulikindlad klaasid aga kurat kuulipildureid pole peal.

Veebisait on pikas perspektiivis väga võimas turundustööriist, kui selle loomisel on looja aega võtnud ning põhjaliku SEO teinud.

Hiljem pead sina kui omanik võtma seda kui igapäevast turundus tööriista, mitte kui üksikut mahajäetud tapeeti internetis.

 

Tihti juhtub, et uus klient on alguses kole umbusklik. Mõtle ise, paned hulga raha magama mingi krdi kodulehe peale – täiesti pointless.

Need, kes korra “maitse suhu” saanud ei kujuta asja enam teisiti ettegi.

Kui sul on praeguse kodulehega mõni ülalmainitud puudus või soovid sootuks uut teha, siis ära kaota rohkem raha vaid võta minuga julgesti ühendust joel@qoqo.ee ja vaatame koos üle, mis meil koos ära teha annab.

Kõike paremat,

Joel

 

You may also like...