Käes on KARMA aeg – Facebook on jälle kuum teema

Pikkade mõttekäikude arendamine pole enam moes. Mikroblogimine on aga vägagi in. Miks? Sest rahvas ei viitsi peatuda ühel postitusel kauem kui 2 lauset. Kui hästi läheb, siis 10. Kui Kivirähk oled, siis 50. Isegi kui mõni viitsiks, siis vaat enam ei saa. Ei oska kah. Pole harjunud ühele asjale keskenduma. See on jube raske, sest…

…keskendumine eeldab vaikust, vaikus aga laseb vabaks pärdikud sinu peas. Pärdikuid omakorda vaigistab ainult Sky plus.

Nii et ikka volli juurde. Kui ei kuule oma mõtteid, siis pole ka probleemi. Nii käib.

Käes on KARMA aeg - Facebook on jälle kuum teema

Tere rahvas,

Räägin täna, mida head välkpostituste maailmas toimub ka.

 

Suur muutus mikroblogimises.

Kuna Facebook on just selline mikroblogimise kanal, siis siit ka üks väga hea ja päevakohane uudis.

Facebook lasi oma otsingumootori kogukonna piires vabaks. Mida see tähendab? Tähendab seda, et kui sa lööd feissis otsingusse “kosmeetika”, siis otsing laieneb nüüd kogu andmebaasile ja kuni postituste sisuni välja. Seni kuvati enamvähem ainult sõprade nimesid, fännilehti ja pealkirju.

 

Internet 2 sünd

Kuigi algul tundub, et tegu on sellise mittemidagiütleva uudisega, siis tegelikult on asjas fundamentaalne point. Võib öelda, et meie silme all käib praegu teise interneti sünd. Teine Google kui soovite.

Sel suvel ületas esmakordselt Facebooki ühe päeva kasutajate arv miljardi piiri. Neid, kes vähemalt korra kuus sisse logivad on umbes 1,5 miljardit. Arva ise millise meeletu infomahuga on tegemist.

Mark Zuckerberg on ise välja öelnud, et nad kavatsevad kõvasti panustada just maailma ühendamisse ja on juba näha, et FB konkurents Googlile on arvestatav.

 

Mis kasu mulle kui firma turundajale sellest on?

Kasupotensiaal on suur. Mõtle ise. Facebook indekseerib nüüd kõike. Ka postituste sisu. Kui mõnes sinu kirjutises räägitakse kosmeetikast, siis tõenäoliselt see ka otsingus välja kuvatakse. Teeme veel lihtsamalt:

  1. Sinu postitused ei vanane enam nii ruttu kui seni.
  2. Klient võib sinuni jõuda ka aastaid hiljem tänu su mõnele vanale Facebooki säutsule, kus lihtsalt oli juttu “kosmeetikast.”
  3. Lähiaastatel võib oodata uusi ja huvitavaid tööriistu just ärikliendile. Nii nagu Google Adwords jms. Juba on olemas Facebooki business keskkond ja päris kindlasti täiustatakse seda edaspidi erilise innuga.

 

Milliste ebameeldivustega tasub arvestada normaalsel inimesel?

Kui sa oled terve mõistusega inimene, siis sinu jaoks ei näe ma siin mitte miskit nii väga ebameeldivat. Lihtsalt vali oma sõnu veelgi rohkem ja ära pritsi Facebookis tatti ka edaspidi. Ütleme nii, et sinuga on asjad meeldivalt korras.

 

Milliste ebameeldivustega tasub arvestada haigel inimesel?

Küll aga lajatab karma päris armutult vihastele, sapistele ja õelatele värdjatele. Saite just kõvasti lisatööd endale. Jama on selles, et lisaks uutele postitustele indekseerib Facebook välja ka kõik sinu vanad sõnavõtud. Nii, et edu sulle oma viimase 10 aasta jooksul väljaöeldud roppuste redigeerimisel. Tööd jagub sul.

Tõenäoliselt hakkavad ka tööandjad palkamisel üha rohkem jälgima, et mida ning kelle suunas tulevane töötaja varasemalt sõna võtnud on. Selles osas on Facebook nüüd kordi parem infoallikas kui Google. Erakontod sisaldavad peaaegu täielikult isiklikke arvamusi, sõnavõtte ja mõttemustreid. Super koht ebameeldivate inimeste väljasõelumiseks. Paras puhastustuli.

 

Ma “vihkan neegreid”

Teeme katse.  Sisesta praegu kohe FB otsingusse näiteks sõnapaar “vihkan neegreid.” Hetkega jooksevad välja postitused, kus on kasutatud just sellist väljendit. Muuhulgas ka kõik erakontod. “Vihkan neegreid” on ilusti siniseks värvitud, et ikka kõigile hästi näha oleks, kes neegreid vihkab.

Vaatan just ise ka praegu. Näiteks keegi Ants (perek nime jätan ütlemata-vaata ise) nimeline põhjendab siin kohe avalehel üksikasjalikult, et miks ta ikka neid neegreid vihkab. Vaatan, et neegreid vihkab ka Jorgen, Peep, Risto… Ühtegi tuttavat esimese hooga silma ei hakanud.

By the way…kui sinu sõnavara selliseid väljendeid ei sisalda, siis pole vaja ka muretseda. Elu on lihtne eks?

Kõige lihtsam on üldse mitte kedagi vihata ja vähem teiste “erisusi” kommida.

 

Kokkuvõtteks

Niisiis tasub arvestada sellega, et enam ei ole nii, et pritsime Facebookis seda, mida parasjagu tatt suhu toob. 3 aastat hiljem võib keegi selle postituse avastada ja palju õnne autorile. FB ajalugu säilib edaspidi kordi kauem kui ta seda seni tegi.

Kui viiamasel ajal on kurdetud, et Facebook turunduskanalina enam väga ei tööta, siis nüüdsest on Zuckerberg tõestanud, et suudab vabalanguse ootamatult tõusuks tagasi pöörata.

Vaigista pärdik oma peas, ära vihka neegreid ja säutsu vastutustundega.

Joel

 

You may also like...