5 SEKUNDI TEST – Kas su firma koduleht üldse reaalselt toimib?

Mis on ettevõtte kodulehe peamine eesmärk? Üldjuhul ikka müük ja sinu toote/teenuse tutvustamine.

Kas tead, et sinu kodulehe külastaja otsustab vaid mõne sekundi jooksul, kas ta jääb sellele lehele pikemalt või liigub edasi järgmisele (konkurendi) lehele? Sul on alla 10 sekundi aega külastaja veenmiseks, et ta peatub kauemaks sinu veebis või kampaanialehel.

Liikudes internetis ringi märkan aga ikka ja jälle kodulehti, mille ülesehitus on täiesti vale ja fookus kui selline ujub mööda menüüsid ringi. Selles artiklis siin ei õpeta ma kuidas fookus ja sõnum paika loksutada. Seda mõni teine kord. Täna annan, õigemini kordan üle, ühe hea vana nipi kuidas kiiresti kindlaks teha, kas klient, kes sinu meedia peale satub, sinna ka jääb.

5 EKUNDI TEST - Kas su firma koduleht üldse reaalselt toimib?

5 EKUNDI TEST – kiire viis välja selgitada, kas su firma koduleht tegelikult ka toimib?

 

 

Et asi täiesti puust ja punaseks teha toon ülilihtsustatud näited eraldi nii kodulehe kui ka kampaania maandumislehe kohta.

5 sekundi test firma kodulehele

Näita oma veebi avalehte suvalisele inimesele 5 sekundi jooksul ja seejärel sulge leht ja nüüd küsi temalt järgmsied 3 küsimust:

1. Mis firmaga on tegu?

2. Mis toodet/teenust pakutakse ?

3. Mis kasu sulle kui kliendile sellest on?

NB! Muide need kolm küsimust tekivad alateadlikult igal sinu lehe uuel külastajal ilma, et ta ise seda tajub. Kui ta kohe vastust ei saa siis aidaaa…

 

5 sekundi test kampaania maandumislehele

Näita oma kampaania maandumislehte suvalisele inimesele 5 sekundi jooksul ja seejärel sulge see. Nüüd küsi temalt järgmsied 3 küsimust:

1. Mis oli peamine sõnum?

2. Mida konkreetselt pakuti?

3. Mida sul kui kasutajal teha paluti?

 

Nagu näed, siis nii kodulehe kui kampaania testid näevad üsna sarnased välja. Üks oluline erinevus aga on. Nimelt kolmas küsimus. Kui kodulehe puhul on vaja vastus anda külastaja küsimusele “Mis kasu mina sellest saan?” siis Konkreetse kampaania puhul on oluline inimesele edasine tegevus kätte anda. “Kliki Siia”, “Telli”, “Osta Kohe”. Mõni konkreetsele tegevusele õhutav kiri või nupp on võtmetähtsusega.

Sama nippi saab edukalt kasutada ka kupongide, ekirjade, reklaambännerite jms puhul.

Tegin nüüd asja nii lühidalt ja lihtsalt kui võimalik. Loodan, et see artikkel on sulle abiks tõe väljaselgitamisel.

Kui on aga veel küsimusi või häid lisamõtteid, siis kirjuta julgesti alla kommentaariumisse.

Olen abiks olemas ka joel@qoqo.ee

Sharing is caring,

Joel